Bölgemiz Elektrik Enerjisi Dağıtım Politikası çerçevesinde katılımcılarımıza YETERLİ, KALİTELİ, SÜREKLİ, DÜŞÜK MALİYETLİ Elektrik Enerjisi temin edilmesi hedeflenmiştir.

Temelli TM’den 2700 m.lik enerji besleme hattı dahil toplam 40 km.lik YG kablo ve 13 trafodan oluşan Elektrik Şebekesi I.Etap Yapım İşleri tamamlanmıştır. BAŞKENT ENERJİSA ile abonelik sözleşmesi, TEİAŞ ile Sistem Kullanım Anlaşması imzalanmış, Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun Bölgemize Dağıtım Lisansı vermesi ile yasal mevzuat ve hükümler çerçevesinde katılımcılarımızın elektrik taleplerini karşılamaya hazır hale gelinmiştir.

Satış fiyatı, alış fiyatımıza dağıtım bedeli eklenerek belirlenmekte ve EPDK tarafından onaylanarak uygulanmaktadır.

Organize Sanayi Bölgemiz içerisinden geçen Temelli TM-Türkobası Köyü Enerji Nakil Hattının deplasesi ise karşılaşılan kamulaştırma sorunları nedeniyle tamamlanamamıştır. Kamulaştırma işlemlerinin bedeli tarafımızdan ödenmek üzere BEDAŞ ENERJİSA tarafından yürütülmesi için EPDK’dan onay alınmış olup bedel tespit çalışmaları devam etmektedir. Kamulaştırma sürecinin uzunluğu göz önüne alınarak mevcut hat altında kalan parsellerin yapılaşmalarına engel durumu ortadan kaldırmak ve 1 nolu Yol üzerinde kalan beton direğin yarattığı tehlikeyi önlemek üzere kamulaştırma süreci tamamlana kadar, onaylı deplase hattın 33 nolu direğine Göletin güneyinden alternatif bir hat oluşturulması ile ilgili yeni Deplase Hat Projesi onaylattırılmıştır. Hava şartlarının uygun hale gelmesi ile direkler dikilerek hat enerjilendirilecektir.

Elektrik Şebekesi

• 25 adet Dağıtım Merkezi
• 97 km YG Elektrik Kablosu
• 375 km Elektrik Kablo Muhafaza Borusu
• 41 km Aydınlatma Tesisat Borusu
• 1030 adet Aydınlatma Direği

Tanıtım Fimi

TOP