ELEKTRİK BİRİMİ

DAĞITIM LİSANSI

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun 26.05.2011 tarih ve ED-OSB.3230-1/1956 sayılı Dağıtım LisansınıBölgemize vermesi ile yasal mevzuat ve hükümler çerçevesinde katılımcılarımızın elektrik taleplerinin karşılanmasına hazır hale gelinmiştir.  Onaylı sınırlarımız içerisinde elektrik dağıtım şebekesi işletme ve dağıtım faaliyetlerine 2011 yılında başlanmıştır.

TEİAŞ ile Sistem Kullanım Anlaşması bulunmakta olup, 2019 yılı itibariyle BAŞKENT ENERJİSA ve ZORLU ENERJİ firmalarından güncel piyasa şartlarından avantajlı fiyattan elektrik enerji temin edilmektedir.

Bölgemiz Elektrik Enerjisi Dağıtım Politikası çerçevesinde katılımcılarımıza YETERLİ, KALİTELİ, SÜREKLİ, DÜŞÜK MALİYETLİ elektrik enerjisi temin edilmesi hedeflenmiştir. Satış fiyatı, alış fiyatımıza dağıtım bedeli eklenerek belirlenmekte ve EPDK tarafından onaylanarak uygulanmaktadır.

ELEKTRİK İŞLETME FAALİYETLERİMİZ

Bölge içi YG/AG Elektrik Dağıtım şebekesinin 24 saat izlenmesi ve oluşabilecek arızalara anında müdahale edilebilecek şekilde işletilmesi için SCADA sistemi kurulması planlanmaktadır. Katılımcı firmaların elektrik tüketimine esas ölçü sistemlerinin kontrolü ve takibinin yapılabilmesi için OSOS altyapısı hazır hale getirilmiş olup devreye alma testleri yapılmaktadır.

Katılımcı firmaların OG/AG enerji talepleri incelenerek enerji müsaadesi verilmektedir.  EPDK tarafından verilen yetki ile Katılımcılarımızın ruhsat ve izinlere esas tüm elektrik projelerinin onayı yapılmaktadır.

Bölgemizdeki elektrik dağıtım merkezleri, arıtma tesisleri, atıksu terfi merkezleri, su kuyuları, su deposu, yönetim binası elektrik sistemlerinin bakım onarım ve işletilmesi teknik ekibimizce yürütülmektedir.

Montajı tamamlanmış tesislerin, geçici kabulleri Bölgemiz tarafından yapılmaktadır.  Katılımcı firmaların elektrik tüketimine esas ölçü sistemlerinin kontrolü ve takibi yapılmaktadır.

Ay sonlarında endeksler okunarak ve kontrole esas değerler üzerinden elektrik tüketim bedelleri katılımcılara fatura edilmektedir.  Bölge katılımcılarının her geçen gün artan elektrik ihtiyacını karşılamak amacıyla gereken hizmetler yerine getirilmiştir. TEİAŞ ile Bölgemiz arasında imzalanan Sistem Kullanım Anlaşmasından kaynaklanan ve Katılımcılarımızın elektrik faturalarına yansıtılan elektrik iletim bedelinin minimize edilmesi için maksimum demant sürekli takip edilmiş ve bahsi geçen anlaşmanın yeniden, kullanım miktarına göre düzenlenmesi sağlanmıştır.

Bölgemiz katılımcısına 2018 yılında bölge dışındaki elektrik enerjisi tüketicisine göre % 17,5 oranında düşük maliyetli enerji tedarik etmiştir.

Elektrik işletme birimi 2 personel ile 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

Piyasa Takas Fiyatı (PTF)

Tanıtım Fimi

TOP