İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Anadolu Göleti Sportif Sazan Balığı Yakalama Etkinliği

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi “Anadolu Göleti Sportif Sazan Balığı Yakalama Etkinliği “

13 Ağustos 2016 Cumartesi 

 

 

ETKİNLİK AMACI VE PROGRAMI:

 

Anadolu Organize Sanayi Bölgesi Yönetimi tarafından sanayi bölgesi sınırları içerisinde bulunan Anadolu Gölet’inde var olan doğal hayatın sürdürülebilirliğinin sağlanılması başta olmak üzere; amatör ve sportif amaçlı olta balıkçılığını tanıtmak, sevdirmek, gelişmesini sağlamak ve yarışma heyecanı duyan amatör olta balıkçılarını buluşturup kaynaşmalarını, dayanışma içerisinde olmalarını sağlamak amacıyla 13 Ağustos 2016 tarihinde sportif balık avı yarışması düzenlenecektir. Dereceye girenlere günün anısına kupa ve çeşitli hediyeler verilecektir. ANADOLU OSB’nin bu etkinlik içerisinde yer alan yarışma kural ve ödüllerinde değişiklik yapma hakkı vardır ve saklıdır.

 

13 Ağustos 2016 – CUMARTESİ

 

  • Toplanma                             :07.30
  • Yarışmanın Süresi               :08.00 – 10.00
  • Değerlendirme                     :10.00 – 10.30
  • Ödül Töreni                          :10.30 – 10.45
  • İkram                                   :10.45 – 11.00

 

KATILIM VE KAYITLAR:
Yarışmaya katılacakların isimlerini en geç 10 Ağustos 2016 Çarşamba akşamına kadar 553 81 81/1108 no.lu telefondan Zeynep KÜRKLÜ’ye bildirmeleri gerekmektedir. Kayıtlar etkinlik alanında kurulan kayıt masasında yapılacaktır. Katılımcılara kur’a ile numara verilecek ve balık tutacakları alan kendilerine gösterilecektir.

 

ETKİNLİK BİLGİLERİ:
Düzenlenen bu etkinlikte bir kategoride ve iki dalda yarışma yapılacaktır.

 


SAZAN BALIĞI YAKALAMA YARIŞMASI

 

a) Yarışma tek bir tür için yapılacak olup bu tür Sazan balığıdır. Diğer türleri (iç sularda ekolojik açıdan zararlı balıklar hariç) yakalayan yarışmacılar, yakaladıkları balıkları suya iade etmezlerse diskalifiye edilecektir. İç sularda ekolojik açıdan zararlı balıkların yakalanması halinde, bu balıklar suya iade edilmeyecek, hakemler tarafından cinsleri ve adetleri yazılı olarak kayıt altına alınacaktır.

 

b) Yakalanan Sazan Balıklarının hakemler tarafından kayıtlara alınması ve değerlendirmeye girebilmesi için boy sınırı yoktur. Yakalanan tüm Sazan Balıkları değerlendirmeye alınacaktır. Fakat 40 cm altında olan balıklar hemen suya iade edilmemeleri durumunda da iadeyi gerçekleştirmeyen yarışmacı diskalifiye edilir.

 

c) Yarışmacıların yarışma esnasında ateş yakmaları, alkol ve benzeri gibi uyuşukluğa, refleks bozukluğuna sebebiyet veren maddeleri kullanmaları ve diğer yarışmacıları rahatsız edecek şekilde hareket etmeleri yasaktır. Hakemler tarafından bu durumların tespiti diskalifiye nedenidir.

 

d) Yakalanan balıklar hakemler tarafından ölçümü yapılarak resimlendikten hemen sonra en az zararla yarışmacı tarafından suya iade edilecektir. Suya iade edilen balıkta yaşam belirtisi olumsuzsa o balık hakemler tarafından değerlendirmeye alınmayacak ve bu durumun birden fazla tekrarı halinde buna sebep olan yarışmacı diskalifiye edilecektir. 40 cm üstü balıkların tekrardan suya bırakılması yarışmacının inisiyatifindedir. Bir yarışmacı 3/2 Tebliğ hükümleri gereği 40cm üstü balıklardan da en fazla 5 adet alıkoyabilir.

 

e) Yarışmacılar, en fazla 2 adet şamandıralı ya da dip oltası ile avlanabilir ve bu setler için istediği kadar yedek malzeme (kamış, makine, misina, iğne, kurşun ve diğer malzemeler ) bulundurabilir. Kullanılacak olta takımlarında en fazla 3 iğne olabilir.

 

h) Yarışmacılar yarışma esnasında oltalarını kıyıya dik atacaklardır. Diğer yarışmacıların alanlarına ve oltalarına müdahale edilmeyecektir.

 

ı) Gölet dibi bataklık olup, girmek kesinlikle yasaktır. Yarışmacılar kendi can güvenliklerinden sorumludur.

 

DEĞERLENDİRME:

 

Amatör&Sportif Olta Balıkçılığı Federasyonu’ndan hakem heyeti gelecektir.

 

a) En büyük balığı yakalamak için yarışılacak olup, değerlendirme tek bir balık üzerinden yapılacak ve en büyük balığı yakalayan 1’inci, 2’inci ve 3’üncü yarışmacıya ödül verilecektir.

 

Değerlendirme sırasında boy belirleyici olacağından aynı boyda balık tutulması halinde bayan yarışmacı, eğer bayan yarışmacıda yoksa en genç yarışmacıya öncelik verilecektir.

 

b) En çok balık yakalayan 1’inci, 2’inci ve 3’üncü yarışmacıya ödül verilecektir.

 

Değerlendirme sırasında yakalanan balıkların toplam âdeti belirleyici olacağından yakalanan balıkların toplam âdetinin aynı olması halinde bayan yarışmacı, eğer bayan yarışmacıda yoksa en genç yarışmacıya öncelik verilecektir.

 

ÖDÜLLER:
En Büyük Sazan Balığını yakalayan 1. 2. ve 3’ncü ile En Çok Sazan Balığı Yakalayan 1. 2. ve 3’ncü yarışmacılara ANADOLU OSB Yönetimi tarafından yaptırılmış özel kupa ile birlikte sponsor firmalar tarafından sağlanan çeşitli malzemeler hediye olarak verilecektir.

 

Yarışmacılar sadece bir dalda ödül alabilirler.  

 

ÜST