İletişim ve Destek

 

Site ile ilgili yaşadığınız tüm sorunlar için lütfen destek [ @ ] anadoluosb.org.tr  adresi ile iletişime geçiniz.

Çalışma Saatleri

Pzt-Cm 9:00 - 17:00
Cmt - 9:00 -  13:00
Pazar günleri kapalı !

Üniversitenin bilgisi sanayinin tecrübesiyle birleşti

Başkent Üniversitesi (BÜ) ve bölgemiz arasında üniversite-sanayi işbirliği protokolü imzalandı.

Üniversitenin bilgi birikimiyle, sanayinin tecrübesini harmanlayıp sorunlara hızlı ve kalıcı çözümler bulmak amacıyla Başkent Üniversitesi ve bölgemiz hem eğitim, hem sağlık, hem teknoloji transferi, hem de ülkenin daha iyi kalkınmasını hızlandıracak bir protokol imzaladı.

AOSB Yönetim binası konferans salonunda düzenlenen imza törenine Başkent Üniversitesi kurucu rektörü ve Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal, Başkent Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Haberal, AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay, Başkent Üniversitesi öğretim üyeleri ve çok sayıda sanayici işadamı katıldı.

Sadece bilek gücüne değil, beyin gücüne de ihtiyaç var
Anadolu Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgiler veren AOSB Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kutsi Tuncay; “Sanayiinin eleman ihtiyacını karşılamak, meslek okulları açmak, öğrencilere iş imkanı sağlamak, ülke ekonomisine katkıda bulunmak ve çağdaş medeniyet düzeyine geçmek amacıyla Başkent Üniversitesi ile birlikte bugün çok önemli bir adım attık.” dedi.

“Başkent Üniversitesi, oldukça duyarlı ve başarılı bir üniversitemiz. Geleceğe birlikte sağlam temeller atmak adına bir süre önce kendileriyle masaya oturduk ve sağlık, eğitim ve teknoloji transferi konusunda yapacağımız işbirliği için bir yol haritası çizdik.” diyen Tuncay şöyle devam etti:

“Bugün de bu işbirliğini resmileştirmenin gururunu yaşıyoruz. Ülkemizi daha ileriye taşımak için Başkent Üniversitesi ile işbirliği yapmak bizleri oldukça mutlu etti. Başkent Üniversitesi kurucu rektörü ve Zonguldak Milletvekili sayın Prof. Dr. Mehmet Haberal’ın da dediği gibi yıllar önce Atatürk’ten bize bir talimat geldi. Vatanı çağdaş medeniyetler seviyesine taşıyın. Bizler sanayi ve üniversite el ele vererek üstümüze düşeni yapmaya çalışıyoruz. Bizler yaptığımız bu işbirliğini ülkemize olan borcumuz ve zekatımız olarak görüyor ve borcumuzu az da olsa ödemeye çalışıyoruz. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. Bu işbirliği hepimize hayırlı uğurlu olsun.”

ÜST